Port
Komunikacja

Port Nad Odrą jest doskonałym punktem komunikacyjnym.

 

POŁĄCZENIA DROGOWE

Rozbudowana i stale modernizowana infrastruktura drogowa naszego miasta i okolic sprawia, że w niespełna dwie godziny możemy dotrzeć np. do Berlina. Szybko i bez przeszkód dotrzemy również ze Skandynawii, Rosji, Estonii, Łotwy, Litwy do Pragi, Budapesztu, Bratysławy, Wiednia i całej Europy południowej lub odwrotnie.

Można powiedzieć, że wszystkie drogi prowadzą do Szczecina.

 

POŁĄCZENIA KOLEJOWE

Szczecin posiada również rozbudowaną sieć połączeń kolejowych, dzięki czemu i ta forma komunikacji cieszy się dużym zainteresowaniem. Nasza firma posiada własną bocznicę kolejową mieszczącą 150 wagonów dwuosiowych, połączoną bezpośrednio ze stacją kolejową Szczecin-Glinki, w odległości 15 km od stacji Szczecin-Port Centralny.

Oferujemy pomoc przy kompleksowej obsłudze wagonów kolejowych.

Tory kolejowe są bezpośrednio skomunikowane z dwoma nabrzeżami, dzięki czemu mamy możliwość bezpośredniego załadunku i wyładunku towarów sypkich oraz płynnych w relacji statek / barka – wagon / cysterna kolejowa i odwrotnie.

Wykonujemy przesyłki kolejowe na terenie Polski i Europy. Mamy podpisane umowy z PKP CARGO S.A., CTL Logistics S.A., POL-MIEDŹ TRANS Sp. z o.o.

 

POŁĄCZENIA WODNE

Szczecin jest miastem położonym w północno-zachodniej części Polski, przy ujściu Odry przez Zalew Szczeciński do Bałtyku. Krzyżują się tutaj ważne trasy tranzytowe Europy: z zachodu na wschód oraz z północy, przez Bałtyk, na południe Europy.  Powierzchnia miasta liczy 301 km2, z czego 25% przypada na obszary wodne rzek: Odry, Regalicy, Parnicy, Duńczycy, Płoni, Świętej i jeziora Dąbie, liczące 56 km2 oraz wiele kanałów i basenów portowych.

Port Nad Odrą znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kanału żeglugowego Odry, co daje nam bezpośrednie połączenie z Niemcami, a także z północną częścią Europy.